Історія кафедри спорту

Кафедра спортивних дисциплін, на базі якої з’явилась кафедра спорту, утворена у 1991 році, замість реорганізованої кафедри “водних видів спорту”, яку було відкрито у 1977 році. Першим завідувачем  був кандидат педагогічних наук, доцент Відайко Віктор Олексійович. Спочатку кафедра забезпечувала викладання таких дисциплін: веслувальний та лижний спорт, плавання з методикою   викладання,  біомеханіку  фізичних  вправ, а викладачами працювали   Ігошин В.К. – перший декан факультету,  Козубенко О.С., Іжицький В.Б. та  Майоров В.О. За час свого існування кафедра вдало проводила практичну, спортивну і наукову роботу.

З 1977 по 1990 роки кафедра розробляла науково-дослідну госпдоговірну тему з веслувального спорту по підготовці збірних команд СРСР та України. На протязі двох олімпійських циклів проводилася робота з олімпійським резервом держави у напрямках біохімічного, фізіологічного, психологічного і педагогічного контролю  збірних команд до участі у першості Європи, Чемпіонату світу та Олімпійських ігор.

У 1978, 1979, 1980, 1981 роках за результами роботи госпдоговорної теми кафедри було проведено 4 Всесоюзних науково-практичних конференцій в яких приймали участь відомі вчені з теорії та методики фізичного виховання та веслувального спорту.

За плідну роботу з Олімпійським резервом країни завідувач кафедри Відайко В.О. та старший викладач Козубенко О.С. були нагороджені почесними грамотами  Українського профспілкового комітету.

У 1987 році відбулася реорганізація кафедри за рахунок приєднання до неї дисципліни “легка атлетика та методика її викладання”.  Чотири роки (з 1987р. по 1991 р.) кафедра носила назву  “водних і других спортивних дисциплін”.

З 1988 року кафедру очолював доцент, заслужений тренер України Главатий Станіслав Миколайович.

Викладачі кафедри постійно займаються науковою,  науково-методичною та спортивною роботою. Вони виступають з доповідями на науково-практичних конференціях різного рангу, керують курсовими, дипломними та магістерськими роботами студентів.

Після закінчення аспірантури Львівського інституту фізичної культури викладач кафедри Бірюк С.В. у 2001 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата наук з фізичного виховання та спорту (зараз завідуюча кафедри ТМФВ), а у 2003 році викладач Чернозуб А.А. успішно захистив кандидатську дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата наук з фізичного виховання та спорту при Київському національному університеті фізичної культури (зараз  викладає на  кафедри ТМФВ).

До 2008 року викладачами кафедри опубліковано близько 200 наукових та науково-методичних статей у різних виданнях, захищені дві дисертації, підготовлено ряд науково-методичних посібників.

Студенти приймають активну участь у наукових розробках кафедри.

Значний вклад у спортивну роботу факультету, університету вносили викладачі кафедри Козубенко О.С. Демидов В.В., Главатий С.М., Усатюк Г.Ф., Майоров В.О., Абрамов К.В. готуючи збірні команди  з веслування, легкої атлетики, плавання до  успішних виступів на змаганнях різних рангів.

Викладачі кафедри постійно проводять профорієнтаційну роботу і підтримують творчі зв’язки зі спортивними організаціями: ШВСМ, ВУФК, СДЮШОР, ФСТ “Україна”, ФСТ Динамо.  До вступу в університет викладачами кафедри залучаються  найкращі спортсмени області та України. Так на кафедрі навчалися, тренувалися та захищали честь університету та держави студенти-спортсмени:

Олімпійський чемпіон 1980 р. В. Погановський – кінний спорт;

срібний призер московської Олімпіади А. Пустовіт – академічне веслування; бронзовий призер Олімпіади 1996 р.  чемпіонка Світу 1999 р. І. Бабакова – зі стрибків у висоту; срібний призер  Олімпіади 1988 р. С. Кірсанов –  веслування на байдарках.

Учасниками Олімпіад були:  С. Філь, Н. Кваша, М. Ралчева, М. Прокопенко – веслування та О. Ілюшкіна, Ю. Сергієнко, Г. Демидова – легка атлетики.

Призери та переможці першості Світу – Ю. Гайдук, В. Погребицький, М. Іванов, Т. Насонова, О. Бабачек, І. Гайдамака, В. Сінегрибов, В. Ясиненко.

Переможці чемпіонатів Європи  — А. Дубровський, Л. Фокін, В. Рассадюк, А. Котов, М. Петрухін, А. Євдокимович, А Рогов, О. Затуливітер, А. Андрєєв, Ю. Ісаков., М. Біленький.