Борецька Наталія Олександрівна

1. Наукова ступінь, вчене звання, посада

Доктор філософії в галузі управління та адміністрування; доцент кафедри теорії та методики фізичної культури

Кандидат наук з державного управління, спеціальність – 25.00.02 – механізми державного управління.  Диплом ДК № 019955, 2014 р.
Тема дисертації: «Механізми державного регулювання ринку освітніх послуг в Україні».

2. Освіта

У 1981 році закінчила Миколаївський державний педагогічний інститут імені  В.Г. Бєлінського за спеціальністю: «Фізичне виховання».
Кваліфікація за дипломом: вчитель фізичної культури.

3. Спортивне звання

Майстер спорту з художньої гімнастики.

4. Коло наукових інтересів

Управління у сфері фізичної культури та спорту; гімнастика, ритміка та хореографія; формування здорового способу життя студентської молоді засобами фізичної культури.

5. Сторінка в Google Scholar:

6. Закріплені дисципліни на 2019/2020 навчальний рік:

• гімнастика та методика викладання;
  • менеджмент спортивних змагань;
  • адаптивне фізичне виховання;
  • методика проведення секційних занять з гімнастики;
  • управління у сфері фізичного виховання та спорту;
  • методика проведення рухливих ігор;
  • маркетинг фізичної культури в системі освіти.

7. Наукові праці:

1. Tyshchenko V., Lisenchuk G., Odynets T., Cherednichenko I., Lytvynenko O., Boretska N. & Semeryak Z.  The concept of building control for certain components of the system for training handball players.  Journal of Physical Education and Sport ® (JPES), Vol 19 (Supplement issue 4). Art 200. Pp. 1380 – 1385, 2019 online. URL: https://efsupit.ro/images/stories/august2019/Art%20200.pdf
  2. Борецька Н.О. Литвиненко О.М. Використання гімнастичних вправ з оздоровчою спрямованістю на уроках фізкультури у початкових класах. Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Педагогічні науки : збірник наук. праць / За ред. проф. Т. М. Степанової.  №  2 (53), 2016.  Миколаїв : МНУ імені В.О.Сухомлинського, 2016.  С. 25-31.
  3. Борецька Н.О. Литвиненко О.М. Навчання студентів здоров’язберігаючим технологіям з фізичного виховання у дошкільних закладах. Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Педагогічні науки : збірник наук. праць / За ред. проф. А. Л. Ситченка.  № 1 (52), лютий 2016.  Миколаїв : МНУ ім. В.О.Сухомлинського, 2016.  С. 286-290.
  4. Литвиненко О. М.  Борецька Н. О., Грохович О.М. Модель формування готовності майбутніх учителів фізичної культури до використання здоров’язберігаючих технологій. Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Педагогічні науки : збірник наук. праць / За ред. проф. А. Л. Ситченка. № 2 (57), травень 2017.  Миколаїв : МНУ ім. В. О. Сухомлинського, 2017. С. 290 – 296.
  5. Литвиненко О.М., Адаменко О.О., Борецька Н.О. Формування професійних компетентностей майбутніх вчителів фізичної культури при викладанні дисципліни «Нові технології у фізичному вихованні та спорті» в умовах ВНЗ. Освітні інновації: філософія, психологія, педагогіка: збірник наукових статей у 2 частинах / За заг. ред. О.В. Зосименко. Суми : ФОП Цьома С.П., 2017.  Ч. 1.  412 с.  С. 149-155.
  6. Лісенчук Г., Жигадло Г., Литвиненко О., Борецька Н., Лісенчук С. Особливості залучення школярів до оздоровчо-рекреаційної діяльності з використанням засобів футболу. Теорія і методика фізичного виховання і спорту. 2019. № 2. С. 22-30.

8. Навчально-методичні видання:

1. Борецька Н.О., Боднар А.І. Методика проведення секційних занять зі спортивної гімнастики : навчально-методичний посібник.  Миколаїв, МНУ ім. В.О.Сухомлинського, 2016. 117 с.
  2. Борецька Н.О., Грохович О.М. Робочий зошит з дисципліни «Методика проведення секційних занять в ЗОШ (гімнастика) : навчально-методичний посібник.  Миколаїв, МНУ ім. В.О.Сухомлинського, 2017. 59 с.
  3. Борецька Н.О. Адаптивне фізичне виховання : навчально-методичний посібник.  Миколаїв, МНУ ім. В.О.Сухомлинського, 2019. 216 с.