Профорієнтація у ВСП «Фаховий коледж» Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського

28.05.21 року студенти та викладачі кафедри теорії та методики фізичної культури організували та провели заходи з військово-патріотичного виховання та профорієнтаційну роботу зі студентами першого та другого курсу ВСП «Фаховий коледж» Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, з метою формування військово-патріотичного виховання особистості студентів, яке є пріоритетним у національно-патріотичному вихованні молоді, зорієнтоване на формування у молодої особи готовності до захисту Вітчизни, розвитку бажання здобувати професію вчителя предмета «Захист України», проходити службу в Збройних Силах України, як особливому виді державної служби, зміст якої визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози та залученням до майбутнього навчання на спеціальності 014.Середня освіта Фізична культура за ОПП «Фізична культура та захист України».

Метою даного заходу ставилося:

– утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

– виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

– підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника України, героя;

– утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;

– формування мовленнєвої культури;

– спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.

– підвищення престижу учительської професії вчителя предмета «Захист України»;

– спонукання до обрання вчительської професії вчителя предмета «Захист України»;

– навчання на кафедрі ТМФК за ОПП «Фізична культура та захист України»

Під час профорієнтаційної роботи було організовано 7 навчальних місць:

1. Ознайомлення із заходами безпеки при поводженні зі зброєю, ТТХ та умов виконання вправи №1 «Стрільба з малокаліберної гвинтівки ТОЗ-8 лежачи за допомогою упорів».
  2. Практична стрільба з малокаліберної гвинтівки ТОЗ-8 в тирі на 25 метрів.
  3. Виконання нормативу з вогневої підготовки «Неповна розборка та зборка АК-74» на правильність виконання та на час.
  4. Практична стрільба в електронному тирі.
  5. Спорядження магазину патронами на правильність виконання та на час.
  6. Організаційно-штатна структура механізованого відділення та його озброєння.
  7. Виготовлення до стрільби лежачи.

Наприкінці заходу та профорієнтаційної роботи виявили бажаючих отримати професію вчителя фізичної культури та предмета Захист України, після закінчення навчання у коледжі. Деякі учні навіть виявили інтерес піти служити до Збройних Сил України за контрактом.