Погановський Віктор Олександрович

Ві́ктор Олекса́ндрович Погано́вський (23 листопада 1949) — український радянський спортсмен, який спеціалізувався в кінному спортіолімпійський чемпіон (1980), член Національного олімпійського комітету України (НОКУ).
  1. Народився 23 листопада 1949 року в Миколаєві. В кінно-спортивній школі займався з 12-річного віку.
  2. У 1965 р. уперше брав участь у чемпіонаті країни серед юнаків, був включений до збірної команди країни.
  3. У 1976 році закінчив Миколаївський державний педагогічний інститут.
  4. Виступав за «Колос» (Миколаїв). 20 разів ставав чемпіоном УРСР, 15 разів — чемпіоном СРСР, неодноразово перемагав на міжнародних змаганнях.
  5. Золоту олімпійську медаль та звання олімпійського чемпіона Віктор Погановський виборов на московській Олімпіаді в командних змаганнях із подолання перешкод, виступаючи у складі збірної СРСР.
  6. З 1992 року — головний тренер Миколаївської конно-спортивної школи. Як тренер підготував чемпіона України Г. Мартиненка.

Нагороди і звання