Мовчан Олена Дмитрівна

Олена Дмитрівна Мовчан (* 17 серпня 1976, м. Миколаїв) — українська спортсменка, яка спеціалізується у стрибках на батутізаслужений майстер спорту України. Триразова чемпіонка Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту.

У 1995 закінчила Вище училище фізичної культури, потім Миколаївський державний університет.

Спортом почала займатися з 7 років у спорткомплексі «Зоря» у тренера Г. І. Луговенко. Незабаром стала тренуватися під керівництвом заслужених тренерів України Володимира Максимовича та Людмили Михайлівни Горжиїв.

Завершила виступи після чемпіонату України зі стрибків на батуті у лютому 2011 року.

Удостоєна звання «Городянин року (Миколаїв)» у 2002 в номінації «Фізкультура і спорт».

Хобі — історична література та собака.

У 1992 завоювала 1-е місце на першості Європи серед юніорів.

Найбільших успіхів Олена Мовчан домоглася в синхронних стрибках. У цій дисципліні вона чотириразова чемпіонка світу, володарка кубка світу, триразова переможниця Всесвітніх ігор (199720012009) та чотириразова — чемпіонатів Європи.

Разом з Оксаною Цигульовою брала участь у показових виступах на гала-концерті на Олімпійських іграх 2000.

В індивідуальних змаганнях стала другою на чемпіонаті Європи 2002 р., срібна призерка чемпіонату світу 2003 року, бронзова медалістка на чемпіонаті світу 2007 р. у Квебеці, багатоворазова призерка кубків світу. На літніх Олімпійських іграх 2004 р. в Афінах Олена Мовчан була п’ятою, на Олімпіаді 2008 р. в Пекіні — четвертою, до бронзової медалі не вистачило трьох десятих бала.