Кваша Ілля Олегович

Ілля́ Оле́гович Кваша́ (нар. 5 березня 1988МиколаївУкраїна) — український стрибун у воду, призер Олімпійських ігор. Багаторазовий чемпіон та призер Європи. Срібний призер чемпіонату світу з водних видів спорту (2013). Багаторазовий чемпіон України, володар Кубка України (2016). Заслужений майстер спорту України зi стрибків у воду.

Станом на 2016 рік виступає за Центральний спортивний клуб Збройних сил України. Сержант служби за контрактом

Ілля Кваша виступав за спортивне товариство «Україна» (Миколаїв), тренується, за можливості, в Миколаєві, також у Харкові (у спортивному товаристві «Колос-Динамо»), Києві, Мінську тощо.

Срібний призер чемпіонату світу 2006 року в стрибках із метрового трампліна. Багаторазовий призер чемпіонатів Європи 2004—2009 рр. у стрибках із метрового та триметрового трамплінів.

Тренери — Тетяна Мар’янко та Сергій Гуменюк. Перший тренер — Сергій Гуменюк.

Олімпійську медаль він виборов на пекінській Олімпіаді в синхронних стрибках із триметрового трампліна в парі з Олексієм Пригоровим.

На першому етапі Світової серії стрибків у воду, який відбувся в Пекіні березнем 2014 року, разом з Олександром Горшковозовим фінішували третіми в синхронних стрибках з 3-метрового трампліна.

У червні 2015-го на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду в Ростоку (Німеччина) здобув дві медалі: срібну (3-метровий трамплін, синхрон — з Олександром Горшковозовим) і бронзову (командні змагання — з Юлією Прокопчук).

На початку травня 2016-го здобув бронзову нагороду на чемпіонаті Європи.

14 червня 2017 року став чемпіоном Європи зі стрибків з метрового трампліна на змаганнях, що проводились в Києві. На цьому ж чемпіонаті здобув «срібло» на 3-метровому трампліні.

Державні нагороди