Історія факультету

Факультет фізичного виховання був заснований у 1957 році, який з 01 січня 2007 року став інститутом фізичної культури та спорту, а згодом — знов факультетом фізичної культури та спорту.

Першим деканом факультету фізичного виховання був Ігошин В.К. (1957-1975 рр.), наступними керівниками факультету були: к.п.н. Грицай Ю.О., к.мед.наук Шустікова Н.С., к.наук з фіз.вих. Фролов В.Д., доктор наук, професор Сергієнко Л.П., доцент Кулаков Ю.Є., к.б.н. Рожков І.М., доцент Жигадло Г.Б.

На кафедрах факультету фізичного виховання працювали досвідчені викладачі: доктор мед.наук, професор Герасимов О.Й.,  кандидати наук – Іванов М.І., Бердніков О.Б., Фальков О.П., доценти — Сацюк П.П., Главатий С.М. та викладачі – Пилюта В.І., Баюра Ф.В., Ісаков В.І., Защук Г.С., Майоров В.О. В наступний час працюють ветерани виховання професори Грицай Ю.О., Кисельов А.Ф. Багато випускників факультету стали заслуженими тренерами СРСР та України. Серед них: В.М. Горжий (стрибки на батуті), О.М. Матвєєв (веслування на байдарках і каное), Н.І. Чечуй, В.І. Четвертак (академічне виховання), В.М. Добровольський (легка атлетика), В.І. Берднік (спортивна акробатика) та багато інших.

Учбовий процес на факультеті проводиться в лекційних аудиторіях, кабінетах, лабораторіях,  спортивних залах, стадіоні, басейні та спортивних майданчиках.  У літній період табірні збори 2 курсу проводяться на побережжі Чорного моря в спортивно-оздоровчому таборі «Моряна», а на зимових канікулах студенти видїзжають до Карпат на горнолижний курорт «Буковель».

На факультеті фізичної культури та спорту навчалося багато відомих спортсменів: В. Пагановський – Олімпійський чемпіон з конкуру (1980 р. Москва), А. Пустовіт – срібний призер з академічного веслування (1980 р. Москва), І. Бабакова – бронзовий призер Олімпіади (1996 р. Атланта), О. Цигульова – срібний призер Олімпійських ігор зі стрибків на батуті (2000 р. Сідней), Ю. Нікітін –Олімпійський чемпіон зі стрибків на батуті (2004 р. Афіни), І. Кваша – бронзовий призер Олімпійських ігор зі стрибків у воду (2008 р. Пекін) та 16  учасників фіналу на різних Олімпійських іграх. Призерами та переможцями Чемпіонатів світу та Європи стали  більш 20 студентів.

У 2013 році студенти інституту, які стали призерами Всесвітньої студентської універсіади  з академічного веслування (м. Казань), одержали державні нагороди: орден Данила Галицького — Гребенніков В., медаль за працю і доблесть – Романеску І.

На ХІ Універсіаді України 2013 року  призерами та переможцями стали 13 студентів інституту фізичної культури та спорту.

Останні роки університет стає переможцем в обласних оглядових конкурсах «На кращій стан фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах». Команди університету багаторазово перемагають в обласних Спартакіадах ВНЗ.