22 січня День Соборності України

22 січня, український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії — День Соборності України

Історичні події 22 січня 1919 року стали підґрунтям для відродження незалежної держави та утвердження національної ідеї. Саме з цього дня розпочалося становлення єдиної Української державності. І з кожним роком це свято набуває все більшого символізму, адже соборність – це не тільки спільна територія, це й духовна єдність, спільні ідеали, цінності та прагнення.

У цей день на кафедрі фізичної культури та спорту МНУ ім..В.О.Сухомлинського в рамках місячника «Соборність України – заслуга українського народу!» відбулася зустріч з випускниками кафедри, які з 2014 до сьогодні захищають український народ від вторгнення російський військ на незалежну Україну, які привітали студентську молодь, майбутніх вчителів фізичної культури та предмета «Захист України» з Днем Соборності України

Привітання  та спілкування з випускником із передової

Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до України, людської гідності, формування національної свідомості студентської молоді, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України

На кафедрі фізичної культури та спорту організовано та проведено ряд заходів, тематичні виховні години зі студентською молоддю:

  1. «Шлях до незалежності» — 1 курс (викладач, куратор курсу Цвях О.О.)
  2. «Велика злука, великі сподівання» – 2 курс (викладач, куратор курсу Бичков О.Ю.)
  3. «Я люблю Україну» — 3 курс (викладач, куратор курсу Войчун О.В.)
  4. «Моя незламна Україна – шлях до свободи» — 4 курс (викладач, куратор курсу Молотильнікова В.С.)
  5. «Ми пам’ятаємо», «Кіборги наших днів» — 5 курс ( завідувач кафедри фізичної культури та спорту, куратор курсу Лелека В.М.)

Студенти на різних мовах світу написали «Я люблю Україну», адже наша школа багатонаціональна, адже усіх нас об’єднує любов до України. Студенти обговорювали, що ж вони зробили та можуть зробити для свої країни у цей тяжкий час.

Студенти впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

В українському національному календарі 22 січня займає одне з ключових місць. Так, 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

21 січня 1919 року, в місті Хуст, на закарпатських народних зборах було прийнято рішення про возз’єднання Закарпаття з Великою Україною.

А вже 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт возз’єднання (злуки) українських земель в єдину Україну. Стверджувалося об’єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), які виникли на уламках Російської і Австро-Угорської імперій.

У День соборності головною традицією є створення “живого ланцюга”.

Перший “ланцюг” українці створили 21 січня 1990 року. Це була одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій.

Кафедра фізичної культури та спорту також провела бесіду, присвячену Дню пам᾽яті захисників Донецького аеропорту «Кіборги наших днів» де вшанували пам’ять нашого випускника та співробітника МНУ ім..В.О.Сухомлинського захисника України Гуссіді Сергія Миколайовича.

Разом із завідувачем кафедри фізичної культури та спорту Сергій Гуссіді навчався в МНУ ім.В.О.Сухомлинського та працювали разом на кафедрі військової підготовки. Тому завідувач кафедри розповів студентам про його минуле та героїчні вчинки.

Цього позитивного у всіх сенсах чоловіка добре знали в Миколаєві. Активний, мав безмежну жагу до життя. Працював вчителем фізичного виховання та викладав предмет «Захист Вітчизни».

У 2014-2015 році брав участь в обороні Донецького аеропорту. Після демобілізації повернувся до вчителювання.

«Я не можу, якщо ти вже є вчитель, якщо ти вже є військовий, то ти повинен захищати і особистим прикладом подавати. Ось я вчу і особистий приклад, я і захищаю»

Сергій Гуссіді народився 2 березня 1981 року в селі Кир’яківка Миколаївської області. Там живе його родина.

Був учасником антитерористичної операції (АТО), у складі 81-ї Окремої аеромобільної бригади захищав Донецький аеропорт.

В мирний час працював вчителем в школі, опікувався патріотичними гуртками в Обласному центрі туризму та учнівської молоді.

Після початку повномасштабної агресії Росії проти України війну, Сергій пішов до Збройних сил України, служив командиром взводу гранатометників 90-го окремого аеромобільного батальйону.

Миколаївський «кіборг» Сергій Гуссіді вижив у найпекельніших боях за Донецький аеропорт у 2014 році. Втім загинув захищаючи Україну у 2022 році.

Слава Збройним Силам України! Слава Героям!

Бажаємо миру, злагоди та нових досягнень на благо України!

Зі святом!